Referencie, realizácie, odporúčania

p. Vestegová  - Ovčiarsko

Firma Kamina nám realizovala krb aj komín, podľa návrhu p. architekta. S výsledkom sme boli naozaj veľmi spokojní. Vystriedali sa u nás dve partie ľudí, ktoré odviedli výbornú prácu, po sebe zanechali poriadok. V závere pri preberaní krbu nám všetko okolo prevádzky a zakurovania bolo vysvetlené, čo sme ocenili, doteraz sme krb nemali. Už sa tešíme na chladnejšie dni , aby sme si užili pohodu pri ňom spolu s rodinou. Ďakujeme..
Stavba: akumulačno sálava - kombinovaná
Krbová vložka - Hoxter HAKA 63/51

p. Belaníková - Dlhé Pole

Aj touto cestou sa chcem poďakovať firme Kamina, p. majiteľovi a jeho pravej ruke p. manželke, ktorá organizačne zvládla časové harmonogramy jednotlivých majstrov. Chcela som krb, ktorý by mal vykúriť časť domu a nemala som ani potuchy čo chcem, a čo je vôbec potrebné k realizácii. Excelentne mi boli vysvetlené možnosti a schopnosti jednotlivých produktov. Vykonaná bola obhliadka komína a jeho úprava, výber a montáž krbovej vložky-technicky aj dizajnovo, výber kameňa a odporúčania. Všetko zvládli skutočne profesionálne a na vysokej profesionálnej úrovni. Na základe mojej skúsenosti som si istá, že kto si vyberie túto firmu bude spokojný a preto ich vrelo odporúčam.
Stavba: akumulačno sálava - kombinovaná
Krbová vložka - Hoxter HAKA 63/51

p. Rastislav Klč - Myjava

Výborné kachle za výbornú cenu. Zvládne vykúriť bez problémov na teplotu 22 ° prízemie 260 m3 + poschodie 200 m3 bez rôznych prieduchov, či iných rozvodov. A to pri vonkajšej teplote -9 °C. Stačí na to ventilátor na kachle, ktorý vám teplo dovedie kam ho nasmerujete. Sklo sa samo čistí, vysoká doba horenia, prikladanie po cca 12 hod., doživotná záruka. Vysoká spokojnosť, odporúčam. Na záver by som chcel poďakovať aj celému týmu firmy KAMINA, s.r.o. za odborné poradenstvo ako aj samotnú montáž.
Túto firmu určite odporúčam aj daľším zákazníkom.
Kanadské krbové kachle - Pacific Energy Alderlea T6

p.Kmeťová - Kežmarok

Veľmi pekne ďakujeme spoločnosti KAMINA, s.r.o za profesionálnu a precíznu konštrukciu nášho krbu. Naozaj všetkým odporúčame a spoločnosti KAMINA, s.r.o prajeme veľa úspechov.
Stavba: Stavba akumulačno sálava
Krbové kachle: Krbová vložka BEF Trend 8 CL

P. Kpt. Veselka s manželkou - Sereď

V prvom rade by sme chceli poďakovať konateľovi spoločnosti Kamina za odborné rady a profesionálny prístup pri osobnnej návšteve v špecializovanej predajni Kamina v Žiline. Pri výbere a predaji vybraných krbových kachlí nám osobne konateľ spoločnosti odborne podrobne vysvetlil výhody a pozitíva vybraných kachlí, samotná vopred dohodnutá montáž bola prevedená v termíne sprofesionálnym prístupom odborných špecialistov firmy Kamina k maximálnej spokojnosti zákazníka. Po montáži krbových kachlí nás osobne kontaktoval konateľ spoločnosti Kamina, aby sa presvedčil či sme s celkovou realizácoiu kvality montáže spokojní. Ďakujeme pekne a prajeme konateľovi spoločností Kamína a jeho pracovnemu tímu veľa pracovných úspechov
Krbové kachle: BARACCA 3N /12KW/ glazúra modrá matná - výrobca HEIN

p. Valica - Martinské Hole

Firma KAMINA, s.r.o. je zárukou kvality a originality. Vo všetkých aspektoch splnili naše očakávania a tým prispeli k pohode v našej rodine. Presvedčila ma kvalita na základe referencií a vďaka nej som nemal dôvod jej nedôverovať. Presvedčilo ma aj jednanie firmy, ktoré je na vysokej odbornej ako aj ľudskej úrovni. Skutočne sme nemali jediný problém a s dielom sme maximáľne spokojní a firmu KAMINA, s.r.o. vrelo doporučujeme.
Stavba: Stavba akumulačno sálava - KMS ťahový systém ORTNER
Krbová vložka: Krbová vložka HOXTER Haka 6751h - horevýsuvne dvierka

p. Šimala - Lietava

Hovorí sa, že prvý dojem je dôležitý. V prípade firmy Kamina nešlo len o prvý dojem. S prístupom majiteľa, návrhom aj samotnou realizáciou krbu sme boli veľmi spokojní. Krb od Kaminy odporúčame.
Stavba: akumulačno sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Romotop ANGLE L/R 2G 66.51.44.01

p. Paulik - Višnové

Konečne máme úžasný krb, ktorý vykúri všetky miestnosti a viete od koho? Predsa od firmy KAMINA, s.r.o., ktorá nám ho vďaka úžasným zamestnancom tejto firmy pomohla navrhnúť a pozrieť si ho v 3D a následne aj zrealizovať. Ďakujeme za vašu rýchlosť a preto túto firmu vrelo odporúčame a najmä tým, ktorý si chcú vychutnať nádherné pomalé horenie dreva v kruhu svojich najbližších. A ešte jedna super vec. Spálime oveľa menej dreva ako pri predchádzajúcom krbe.
Stavba: akumulačno sálavá - kombinovaná
Krbová vložka: Romotop ANGLE L/R 2G 66.51.44.01

p. Roman Ušiak - Trenčín

Chcem sa poďakovať firme KAMINA za profesionálny prístup pri realizácii môjho krbu v novostavbe rodinného domu. Realizáciu som vyberal z viacerých ponúk na základe splnenia mojich predstáv a samozrejme ceny.ň Pri samotnej stavbe krbu sme sa vedeli pružne dohodnúť na harmonograme prác a dotiahnutí technických detailov. V krbe už kúrime a robí nám radosť.
Stavba: akumulačno sálavá - kombinovaná
Krbová vložka: Spartherm Varia AS-2Rh-4s

p. Mravcová - Krasňany

S krbom od firmy KAMINA sme spokojní. Urobili nám podľa našich požiadaviek návrh s vizualizáciou a následnú realizáciu. Oceňujeme profesionálny prístup majiteľa aj montážnikov. Ďakujeme.
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka: ROMOTOP - HEAT 2g 70.50.01

p. Kazimír - Lutiše

Pre firmu KAMINA som sa rozhodol po dlhšom výbere medzi ponukami viacerých firiem. Vďaka odbornému prístupu konateľa a 3D vizualizácii, nám teraz v obývačke stoji krb, ktorý každého návštevníka milo prekvapí.Realizácia bola uskutočnená vysoko profesionálne k našej plnej spokojnosti. Firmu Kamina každému vrelo odporúčame.
Stavba: akumulačno sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Romotop 055 AN

p. L. Harvaniková - Turie

Odporúčanie: Ďakujeme za realizáciu, s prácou sme boli veľmi spokojní. Za najočarujúcejšie považujem pri firme KAMINA, s.r.o prístup k zákazníkovi od návrhu až po odovzdanie diela /krbu/. Prístup ku mne ako k zákazníkovi bol dôsledný, jednanie bolo dôstojné a korektné. Určite odporúčam túto firmu a prajeme všetko dobré.
Stavba: akumulačno sálava
Krbová vložka: Flamen Sigma R

p. Bohunický - Bratislava

Odporúčanie: Chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za odborný prístup k zákazníkovi, poradenstvo a kvalitnú montáž krbu. Po dlhom hľadaní som sa rozhodol pre túto firmu KAMINA, môžem len a len odporučiť aj dálšim potencionálnym zákazníkom. Ešte raz ďakujem a prajem všetko dobré.
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Flamen Sigma RS

p. Michal Petrovský - Hôrky

Odporúčanie:Dobrý deň, realizácia a návrh uskutočnený firmou Kamina bol veľmi promptný a ústretový voči zákazníkovi. Samotný návrh riešenia bol niekoľkokrát upravovaný, až sme došli presne k našej predstave. Realizácia prebiehala veľmi rýchlo a kvalitne, sme veľmi spokojní s prevedenou realizáciou a poradenstvom. Firmu Kamina odporúčame.
Stavba: sálava - kombinovaná
krb: Krbová vložka:Varia ASh-4S-2 Spartherm

p. Tichý - Teplička Nad Váhom

Firmu KAMINA môžem vrelo odporučiť! Perfektný individuálny prístup a naozaj odborné poradenstvo. Presvedčili ma na kanadské kachle Pacific Energy NEO 1.6 a absolútne neľutujem! Horenie je čosi úžasné a pojem „tancujúce plamene“ je skutočne výstižný. Osadenie kachlí je spravené ozaj precízne a je poznať, že sú to odborníci. Veľká chvála a vďaka!
Stavba:
Krbová vložka: Kanadské krbové kachle NEO 1.6

p. Gallo - Žilina/Budatín

Dobrý deň, v prvom rade sa Vám chcem poďakovať za realizáciu od predaja krbovej vložky, až cez samotné osadenie a výstavbu krbu. Čo sa týka vizualizácie a samotného prevedenia, krbovú vložku sme kúpili vo firme Kamina s veľmi dobrou zľavou, keďže sme hladali vložku, čo sa otvára dovrchu, nie do priestoru. Najlacnejšiu, akú sme chceli, vyšla okolo 2500-3000 €, no u spoločnosti Kamina s.r.o. to bolo podstatne menej, nakoľko nám stavbyvedúci oznámil, že cena krbu vyjde ďalších 5000 €. Firma Kamina nám vytvorila 3D vizualizáciu, s ktorou sme boli veľmi spokojní, a o 2 týždne bol krb postavený. Cena neporovnateľne nižšia, kvalita výborná. Určite odporučím firmu ďalej, pretože som mal len dobré skúsenosti. Ešte raz ďakujem.
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Flamen SIGMA RS

Ing. Ondrášek - GBEĽANY

Grafický 3D návrh a samotná realizácia sálavého kombinovaného krbu prebehla na profesionálnej úrovni. Už pri prvom stretnutí s majiteľom firmy mi boli zodpovedané všetky požiadavky. Taktiež mi boli vysvetlené možné alternatívy, ktoré môžu zlepšiť tepelnú pohodu nie len využitím sálavého tepla ale aj možnou inštaláciou teplovzdušných rozvodov. Využiť potenciál krbovej kanadskej vložky typu Enerzone Destination resp. použiť jej nadčasový dizajn s úžasným výkonom, bola najlepšia voľba. Grafický návrh presne korešpondoval realitu. Použitý materiál taktiež zodpovedal všetkým požiadavkám pre výstavbu sálavého krbu. Počas výstavby a samotnej realizácie nebolo potrebné riešiť žiadne nežiaduce komplikácie. Moje nároky na ukončené dielo sú hodnotené veľmi pozitívne. Na záver môžem zhodnotiť spoločnosť KAMINA s.r.o. za veľmi zodpovednú k svojim zákazníkom s profesionálnym prístupom s odborným personálom. Môžem ju vrele odporučiť.
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka:

M. Džuňa - Teplička nad Váhom

S prácou firmi KAMINA, s.r.o. som bol spokojný. Odovzdané dielo pracuje bez problémov, elektronické ovládanie FIRE CONTROLS môžem odporučiť.
Stavba: Akumulačný krb Ortner
Krbová vložka: Ortner akumulačné prstence,elektronické ovládanie FIRE CONTROLS

Ing. Rarík - Milochov

Máme teplovzdušno akumulačný krb a realizovala mám ho firma KAMINA, s.r.o. Firma KAMINA poskytuje kompletné služby pri stavbe krbu : poradenstvo, návrh, grafickú vizualizáciu až po samotnú realizáciu a práve preto sme sa rozhodli pre danú spoločnosť. Samozrejme nepatrí medzi najlacnejšie na trhu, ale ani najdrahšie. Myslím si, že za kvalitu sa oplatí trocha priplatiť. So zamestnancami a ich prístupom som bol nadmieru spokojný. Je vidieť že sú to majstri vo svojom obore...
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Osbourn

M.JANEK - Nededza

Náš zrealizovaný kozub pekne kúri a vyhrieva našu chalúpku. S realizáciou a konečným dizajnom sme boli veľmi spokojní a bez väčších výhrad to bolo aj dokončené, môžeme vrelo odporučiť firmu KAMINA, s.r.o. S pozdravom a ďakujem.
Stavba: sálava - kombinovaná
Krbová vložka: Romotop KV 055C L/R.

L.Kolka - Nitrianská Blatnica

Kachle ste nám nainštalovali perfektne, krásne v nich horí, dovoľujem si preto Vám ešte raz poďakovať a vysloviť úplnú spokojnosť so spoluprácou s Vašou firmou, pokiaľ ide o komunikáciu, vybavenie objednávky, až po montáž. Tiež oceňujeme prístup a ochotu Vás i Vašich montérov. Každému záujemcovi o kachle,či krb Vás smelo doporučím. Prajem Vám veľa úspechov a rovnako spokojných zákazníkov.
Stavba: Alako 5 H (8 kW)
krbové kachle: Hein CZ.

Pavol Hodas - Rajeské Teplice

Chcel by som povedať pár slov o firme KAMINA, a vysloviť veľké uznanie či uz za ústretovosť, profesionalitu a samozrejme aj vysokú kvalifikáciu zamestnancov tejto firmy. Zakúpil som si Kanadské Kachle OSBURN 900 a pri vyberaní mi bolo poskytnuté poradenstvo priamo od, konateľa a majiteľa tejto firmy, kde by som sa bez jeho profesionálnych skúsenosti určite nerozhodol správne. Kachle rôznych druhov a farieb veľkosti kúpite dnes aj v M. Markete, ale najdôležitejšia je kvalita a samozrejme aj cena. Musím spomenúť, že kde inde Vám dajú záruku 20 rokov? Jedine na kanadské krbové kachle. Ked mi kachle boli zapojit tak presne vedeli co majú robiť a este sa dopĺňali, priamo mi vysvetľovali všetky funkcie co a ako, lebo tieto kachle fungujú na určitom princípe a pokial chcete dosiahnuť maximum, treba ich dodržať. Tejto firme Vzdávam hold a vrelo odporúčam.
Stavba:Kanadské krbové kachle
krbové kachle: Osburn 900.

Golf Park Rajec - Veľká Čierna

Seriózne a profesionálne jednanie od štádia obhliadky, až po odovzdanie kanadských krbových kachlí a komína. Veľmi vhodne odporučené kanadské krbové kachle Osburn 1800. Perfektný výkon - vykúria veľmi veľký priestor. Prístup konateľa, a jeho zamestnancov bol vysoko profesionálny. (Miroslav Okál, Golf Park Rajec a.s.)
Stavba: Kanadské krbové kachle
krbové kachle: Osburn 1800.

p.Gajdoš - Bratislava

Odporúčanie: Tieto krbovè kachle nám dodala a postavila firma KAMINA, s.r.o.  Prácu vykonali profesionálne, rýchlo a perfektne. Už túto, aj keď miernu zimu sme si ich mohli naplno užiť. Odporúčam ich i ďalším záujemcom.
Stavba: kachle / Romotop
kachle: Kachle MALAGA N 03 (7 kW) - keramika.

B. Urbanovský - Martin

Odporúčanie: Firmu KAMINA s.r.o. môžem vrelo odporučiť. Už prvé stretnutie s  konateľom  bolo príjemné a ústretové. Vyšiel nám v ústrety a stretol sa s nami mimo prevádzkových hodín. Keď sme prejavili záujem o daný typ kachlí, podrobne nám opísal ich vlastnosti a spôsob užívania. Montáž prebehla bez akýchkoľvek komplikácii v krátkom časovom období po objednávke. Prístup montážnych pracovníkov bola na vysokej profesionálnej úrovni, nenechali po sebe ani smietku. Po ukončení montáže sa osobne zastavil pán konateľ firmy, aby zistil spokojnosť s montážou a kachľami. Vykonal prvé rozkúrenie a poskytol nám doplňujúce odborné rady tykajúce sa prevádzky. S predajom-poradenstvom a montážou som bol nadmieru spokojný.
Stavba: Kanadské krbové kachle
kachle: OSBURN 1600.

p. Hreus - Teplička nad Váhom

Odporúčanie: Vyhotovenie krbu dopadlo presne podľa našich predstáv. Nemôžeme hodnotiť kvalitu kúrenia pretože sme sa ešte nenasťahovali. Veríme však, že to bude tiež spoľahlivé, pretože pracovníci spoločnosti Kamina s.r.o. sa zaujímali o výstavbu osobne a ich prístup bol profesionálny.
Stavba: sálava - kombinovaná
krb: Romotop K.V 055C L/P.

Michal Pataj - Žilina Zástranie

Odporúčanie: Krb značky Edilkamin z rohovým presklením, ktorý sme si dali urobiť firmou KAMINA, spĺna všetky naše kritéria v rámci vykurovania. Sme s ním veľmi spokojní, jednak nám dopĺňa priestor ako designový doplnok, vytvára teplo domova. Musim vyjadriť veľkú spokojnosť aj s odbornosťou, kvalitou odvedenej práce odborníkov na pravom mieste, ktorí celú výstavbu krbu vrátane rozvodov - prieduchov do všetkých izieb na poschodí zrealizovali. Veľmi dobre nám poradili, navrhli.Touto cestou sa chcem podakovať aj konateľovi , ktorý na celú stavbu dozeral a všetko riešil promtne a načas.Za seba a moju rodinu môžem vrelo odporučit túto firmu.
Stavba: teplovzdušný krb s rozvodmi
krb:

Horáreň Vlčia jama - Malé Lednice, Rajec

Odporúčanie: Touto cestou sa chceme poďakovať firme KAMINA,s.r.o. za kvalitne vykonanú prácu pri stavbe krbu na našej chate. Predovšetkým oceňujeme profesionálny prístup a kvalitu práce. Celá spolupráca ako aj realizácia stavby prebiehala hladko, podľa stanoveného harmonogramu. Touto cestou sa chceme aj poďakovať spoločnosti Kamina s.r.o., ktorej pracovníci nám poradili a poskytli svoje dobré znalosti vo svojom odbore. Ďakujeme firme, všetkým jeho zamestnancom, ktorí sa podieľali na stavbe krbu. Vašu firmu radi odporučíme. Ešte raz ďakujeme a prajeme Vám veľa úspechov a spokojných zákazníkov.
Stavba: sálava - kombinovaná
krb:

p.Lábaj - Turie

Odporúčanie: S firmou Kamina sme boli nadmieru spokojný. Prístup bol veľmi férový a realizácia prebehla bez problémov. Výhodou bola bezplatná vizualizácia krbu, na základe ktorej sa realizovala stavba. Oceňujeme aj cenné rady pri výbere vložky ako aj odporúčanie kamenárstva. Pre realizáciu Vášho krbu vrelo doporučujeme.
Stavba: sálava - kombinovaná
krb:

p.Majdišová - Žilina - Zádubnie

Odporúčanie: Sme spokojný s realizáciou aj celkovým výsledkom nášho krbu. Po technickej aj vizuálnej stránke boli splnené naše požiadavky. Rozhodli sme sa správne, firmu Kamina, s.r.o. odporúčame a prajeme veľa dobrých a spokojných zákazníkov.
Stavba: sálava - kombinovaná
krb: /Bef OPTIM 8 CP/

p. Vojteková - Turzovka

Odporúčanie: Ďakujeme za odbornú realizáciu komína a kanadských krbových kachlí. Dúfame, že nám budú slúžiť dlhé roky a spríjemňovať chladnejšie dni. Oceňujeme prístup a ochotu Vás i Vašich pracovníkov.
Prajeme veľa spokojných zákaznikov.
Stavba: Kanadské kachle
krb: Regency F2400M a trojvrstvový komín AK/AL.

p.Zemančík  - Jasenica

Odporúčanie: S realizaciou krbu sme spokojní. Všetko prebehlo podľa dopredu dohodnutých podmienok. Chválime odbornosť a ústretovosť dodávateľa. Ďakujeme.
Stavba: Akumulačný krb
krb: Regency F2400M a trojvrstvový komín AK/AL.

R. Fatura - Papradno

Firmu Kamina môžem bez akýchkoľvek výhrad odporučiť. Celá realizácia od prvého kontaktu až po inštaláciu prebehla bez problémov. Nám už ostáva len sa zohrievať pri nových kachliach a dúfať, že firiem s rovnakým prístupom k zákazníkovi bude čo najviac.
Stavba:
krb:

Zákazník -

Kachle su výborné. Predal som nové kachle iného výrobcu, aby som mohol kúpiť tieto. Je to úplne iný spôsob horenia a výhrevnosť od ľahko dosiahnuteľného maxima po úplne kľudný a tichý chod na jedno poleno. Preverené teraz v silných mrazoch spred týždňa. V celom priestore domu teploty podľa želania. Vďaka za to aj Vám a firme KAMINA, s.r.o. Vrelo odporúčam kanadské kachle ako aj firmu KAMINA..
Stavba:
krb:

Labát - Žilina

Odporúčanie: Môže spoločnosť Kamina s.r.o. vrelo odporučiť, pomohli nám s výberom správnych kachlí značky HEIN. Realizácia bola na odbornej úrovni, kachle krásne hrejú.
Stavba: Kachle Hein
krb:

p.Šuleková - Žilina

Odporúčanie: Pre spoločnosť KAMINA som sa rozhodla po širšom výbere, ktoré ponúkajú firmy v meste Žilina a okolí. Firma Kamina zabezpečí nielen predaj krbovej vložky, ale kompletne zabezpečí servis v súvislosti s výstavbou krbu a to počínajúc projektom, vizualizáciou, obostavbou čí záverečnou revíziou. S ukončenou zákazkou jeho práca nekončí, pri akomkoľvek probléme je k dispozícií ho riešiť, a to je myslím dôležitý atribút pri výbere partnera na spoluprácu.
Stavba: Plynová krbová vložka
krb:

Zákazník  - Žilina

Vrelo odporúčam kanadské kachle ako aj firmu KAMINA.
Stavba: Kanadské krbové kachle
krb: Alderlea T5 hnedá majolika

p. Ďalog - Golianovo

Odporúčanie:Na úvod by som sa chcel spoločnosti Kamina poďakovať a vysloviť uznanie za realizáciu nášho krbu. Spoločnosť Kamina je podla našich skúsenosti vysoko profesionálna vo svojom odbore. U nás realizovali celé dielo komplexne, teda od návrhu po samotnú realizáciu. Zvládli to bravúrne bez akýchkoľvek komplikácií a výsledok je jednoducho perfektný. Spoločnosť Kamina je pre nás zárukou kvality..
Stavba: akumulačno sálavá
krb: Krbová vložka Hoxter 63/51